ATLETIEK

  • Vyf medaljewenners tydens die SA Skole Kampioenskappe

  • 24 atlete in totaal in Mpumalanga Skole-atletiekspan vir SA Skole Kampioenskappe en in Atletiek Mpumalanga-span vir ASA Junior en Jeugkampioenskappe

  • 53 jaar Laeveld Interhoër-wenners

  • Drie medaljewenners tydens die ASA onder 18 en onder 20 kampioenskappe

  • DP Badenhorst is worpe afrigter van die ASA -span na die Eerste Atletiek Wêreldbeker-byeenkoms in Londen Engeland. Hy woon ook die IAAF Continental Cup by as persoonlike afrigter van Philmar Janse van Rensburg wat Afrika tydens die byeenkoms verteenwoordig.

  • Drie ASA vlak drie afrigters

RUGBY

  • Een SA SkolespelerEen SA Skolespeler

  • Een SA Skole sewesspeler

  • 21 Puma-spelers, nege Craven-week spelers en twee Grant Khomo-spelers

  • 3 Puma Craven-week sewesspelers

  • Nashua Shadowball-wenners

  • Oud-Nellie nasionale spelers: Duane Vermeulen, Werner Kok, Wimpie van der Walt (Japan)

  • Oud-Nellie Super-reeksspelers: Conraad van Vuuren, Marnus van der Merwe

  • Curriebeker: Daniel Maartens, Coenraad van Vuuren, Marnus van der Merwe

NETBAL

  • O/14A, O/14B, O/15B en O/17B is Mpumalanga-wenners
  • O/16A, O/17A en eerste span is Mpumalanga-naaswenners

  • O/18B, derde span en O/16B eindig vierde in Mpumalanga

  • Twee spanne neem deel aan die Coca-Cola-toernooi

  • Vier spanne neem deel aan SA School’s Challenge en eindig in die top 15 van die land.

  • 21 provinsiale spelers

HOKKIE

  • Seunshokkie eindig algeheel vierde in Tuks-reeks

  • Dogtershokkie eindig algeheel vyfde in Tuks-reeks

  • Hokkie algeheel vierde in Tuks-reeks

  • 13 provinsiale seunshokkiespelers 16 provinsiale dogtershokkiespelers

  • Nashua Shadowball-wenners

  • Drie dogtershokkiespelers as provinsiale kapteine aangewys

TENNIS

  • Vyf provinsiale spelers

  • Een SA skolespanreserwe

  • Vyf ligawenners op streeksvlak

  • Drie ligawenners op provinsiale vlak

KRIEKET

  • Eerste span is Mpumalanga Superliga-wenners, Noordvaal-naaswenners, Mpumalanga T20-wenners en Titans T20 Franchise-naaswenners
  • Tweede span is Mpumalanga eerste liga-naaswenners

  • O/15B en derde span is Laeveld-ligawenners

SWEM

  • Wen drie uit vier liga-galas

  • Interhoër-wenners

  • 13 swemmers in provinsiale span opgeneem

  • 1 swemmer verwerf provinsiale kleure in “open water swimming”
  • Vyf swemmers in die Mpumalanga-span wat aan Junior Nationals deelneem
  • Twee goue medaljes by Junior Nationals
  • Drie swemmers uitgenooi na Senior Nationals.

SKAAK

  • Algeheel vierdie in Tuks-reeks
  • O/17’s is Laeveld-wenners

MUURBAL

  • Wenners van die Tuks–reeks

  • Mpumalanga-wenners

  • Twee provinsiale spelers

GHOLF

  • A-span eindig tweede in Tuks-reeks, wen Laeveld-liga en eindig tweede in Mpumalanga-liga
  • B-span eindig derde in Tuks-reeks en tweede in Laeveld-liga

  • C-span eindig tweede in Laeveld-liga

  • Twee provinsiale spelers

BERGFIETS

  • Die Mpumalanga-span waarvan sewe van ons Nellies deel was, eindig vierde van SA, Namibië, Zimbabwe en Zambië.

  • Tweede in Spur Skole-Reeks

  • Sewe provinsiale ryers

  • Een SA-ryer

SPORT NUUS

GESELS VANDAG MET NELLIES